به سامانه گردشگری واطلاع رسانی کیش خوش آمدید

خبرگزاری آناتولی: با وجود تحریم‌ها، ایران در نمایشگاه هوایی کیش قدرت‌نمایی کرد

خبر ترکیه 02

 

رسانه‌های خبری با اشاره به برگزاری نمایشگاه هوایی در جزیره کیش، انجام چنین رویدادی در بحبوحه تحریم‌ها را نمایش قدرت ایران برشمردند.
یک رسانه ترکیه‌ای در گزارشی با اشاره به برگزاری نمایشگاه هوایی در جزیره کیش آن‌را قدرت نمایی نظامی ایران با وجود تحریم‌های آمریکا توصیف کرد.
خبرگزاری «آناتولی» سه شنبه بعد از ظهر نوشت: ایران روز سه‌شنبه قابلیت‌های نظامی خود را در جریان نهمین نمایشگاه هوایی در جزیره کیش نشان داد.
در این نمایشگاه مقام‌های ارشد ایران، چون «امیر حاتمی» وزیر دفاع و «سورنا ستاری» معاون رئیس جمهور در زمینه علوم و فنآوری و دیگر مقام‌های ارشد نظامی حضور داشتند.
ایران در جریان این نمایشگاه هوایی مجموعه‌ای از بالگردها، پهپاد‌ها، هواپیما‌های جنگی و ترابری را به نمایش گذاشت.
بر اساس این گزارش، جنگنده‌های «اف-۱۴» و «اف-۴» «میگ -۲۹» ایران از جمله هواپیما‌های حاضر در این نمایشگاه هوایی بودند.
خبرگزاری آناتولی در خاتمه نوشت: این نمایشگاه هوایی با وجود تحریم‌های تحمیلی آمریکا و کناره گیری این کشور از توافق هسته‌ای با ایران شروع به کار کرد.
اخیرا نیز وبگاه تحلیلی «جینز دیفنس» به افتتاح خط تولید جنگنده «کوثر» اشاره کرد و نوشت: انجام چنین کاری نه تنها نقطه عطفی در صنایع هوا فضای ایران محسوب می‌شود بلکه ساخت جت‌های کوثر، صاعقه و ... می‌تواند نیروی هوایی ایران را تقویت کند.
جینز دیفنس نوشت: ایران به طور رسمی خط تولید جنگنده «کوثر» برگرفته از «اف_۵ تایگر ایی» جنگنده ساخت شرکت (نورث تروپ) را افتتاح کرد.
این نشریه با استناد به تصاویر رسانه‌های ایرانی از این رویداد که در تاریخ سوم نوامبر (شنبه ۱۲ آبان) و با حضور فرماندهان ارشد نظامی برگزار شد، نوشت: دستکم هفت بدنه این جنگنده در خط تولید صنایع هواپیماسازی ایران «هسا» رویت شد. این جنگنده ابتدا در ماه اوت (مرداد) سال جاری رونمایی شد و نباید با نوع بومی جت آموزشی هم نام آن اشتباه گرفته شود.
جینز دیفنس ادامه داد: تصاویر نشان داده شده از کابین این جنگنده نشان می‌دهد که دستگاه‌های پیشرفته اندازه گیری و نمایشگر‌های چندکاره جایگزین دستگاه‌های آنالوگ اصلی نوع آمریکایی این هواپیما شده‌اند.
این نشریه در خاتمه نوشت: کوثر جدیدترین جنگنده ساخت ایران و نشانگر رشد سریع قابلیت‌های هوا فضای داخلی این کشور به جهان است. ایران که در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب در سال ۷۹ میلادی ۱۴ فروند جنگنده اف -۵ تایگر ایی و ۲۸ فروند اف -۵ اف را خرید اینک برخی از آن‌ها را به نمونه‌های بومی، چون «سیمرغ»، «آذرخش»، «صاعقه_۱» و «صاعقه-۲» مبدل کرده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد