به سامانه گردشگری واطلاع رسانی کیش خوش آمدید
جشنواره

جشنواره نوروزی «بهار در بهار» و نمایشگاهی از صنایع دستی و سوغات اقوام ، با هدف ارج نهادن به آیین کهن ایرانی، ایجاد نشاط اجتماعی، حمایت از بانوان کارآفرین و ایجاد اشتغالهمه ساله در نیمه دوم اسفند، برگزار می گردد.

جشنواره

جشنواره تابستانی کیش در تابستان هر سال، با حضور ده‌‏ها هزار نفر در کیش برگزار می گردد. جشنواره تابستانی کیش طرفداران مخصوص به خود را دارد و در ایام برگزاری آن، گردشگران زیادی از اقصی نقاط ایران و حتی گردشگران خارجی از کشورهای مختلف، از تور کیش استفاده می کنند. وجود برنامه های بسیار مفرح و شاد از قبیل برنامه‌‏های متنوع ورزشی، جنگ شبانه، اجرای موسیقی، تئاتر، نمایش فیلم، برپایی کارناوال های شادی و اهدای میلیون ها تومان جایزه در جشنواره تابستانی کیش باعث شده است تا این جشنواره در سالهای اخیر بسیار پرطرفدار گردد. همچنین در ایام جشنواره تابستانی کیش در بازارها و مراکز خرید، تخفیفات ویژه ای نیز برای خریداران در نظر گرفته می شود و خیابان‌‏ها و معابر با آذین بندی تزیین می شوند و حال و هوای خاصی را ایجاد می نمایند.

جشنواره

جزيره كيش به عنوان يكي از قطب هاي صنعت گردشگري كشور نوروز امسال با برنامه هاي متعدد و جذاب فرهنگي و هنري ، نوروزی متفاوت را با حضور چشمگير گردشگران داخلي و خارجي تجربه كرد.    

در حالي كه بسياري از شهرهاي گردشگرپذير كشورمان نوروز امسال شاهد كاهش سفر گردشگران بودند، جزيره كيش با افزايش 10 در صدي، ميزبان بیش از 215 هزار گردشگر نوروزي بود.

ايجاد بازار رقابتي سالم براي فعالان گردشگري كيش باعث شد نوروز امسال گردشگران به سهولت بتوانند خدمات خود شامل بليت هواپيما و كشتي و مراكز اقامتي و اماكن گردشگري را تهيه و به كيش سفر كنند.

جشنواره اقوام ایرانی

باغ راه ایرانی کیش با هدف معرفی فرهنگ اقوام مختلف سرزمین کهن ایران در جزیره کیش احداث شده است و در ایام نوروز با برپایی سیاه چادرهای اقوام ایرانی به فروش سوغات، صنایع دستی و غذاهای سنتی می پردازند. جنگ شاد ویژه کودکان، اجرای مراسم آئینی اقوام ایرانی و برگزاری عروسی های سنتی از دیگر برنامه های این جشنواره می باشد.

نمایشگاه

٥ لغایت٨ آذر
ایران ایرشو با هدف ارایه توانمندی های صنایع هوایی ، هواپیمایی ، هوانوردی و هوافضایی جمهوری اسلامی ایران و معرفی آخرین دستاوردهای مربوط در سطح بین المللی و با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می شود.
در این نمایشگاه‌ها واحدهای تولیدی،‌ خدماتی ، تجاری ، تحقیقاتی و آموزشی داخلی و خارجی ، آخرین دستاوردها و تجهیزات صنایع هوایی و هوافضایی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند و به مذاکره و تعامل دو سویه پرداختند.

نمایشگاه

٢٨ آبان لغایت 1 آذر

چهارمین دوره

نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت و گوهرسنگ‌ها رویدادی است که در سطح بین‌المللی و منطقه شناخته شده است و هر سال با توجه به موفقیت‌هایی که داشته بر تعداد شرکت‌کنندگان بین‌المللی این نمایشگاه افزوده می شود.

تواند کانونی برای نقش‌آفرینان اصلی صنعت جواهرات و گوهرسنگ ها باشد و برگزاری این نمایشگاه فرصتی طلایی برای رقابت در تولید و بازاریابی این محصولات در سطح کشور، منطقه و حوزه بین الملل است.

چهارمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره و سنگهای قیمتی که همزمان با برگزاری اولین سمپوزیوم تجارت گوهرسنگ‌ها در این جزیره برپا شده است ، زمینه بهره برداری هرچه بیشتر از این رویداد تجاری و صنعتی را فراهم کرده است.

نمایشگاه

۱۱ لغایت ۱۴ آبان

گروه های شرکت کننده در این نمایشگاه را مصالح پایه ای و سیستم های سازه ای، معماری و دکوراسیون داخلی، تاسیسات مکانیکی ساختمان، تاسیسات برقی و الکترونیک، آسانسور و بالابر، ابزار و ماشین آلات ساختمان، خدمات مهندسی و حرفه ای و بازار سرمایه، تشکل ها، دانشگاه ها، مراکز علمی عمران و خدمات شهری عنوان کرد.

از اهداف برگزاری این نمایشگاه کمک به توسعه و رونق صنعت عمران، ساختمان، گردشگری در منطقه آزاد تجاری کیش است و با توجه به جایگاه ویژه این منطقه در صادرات کالا و خدمات می تواند بستری مناسب جهت توسعه زیر بنایی و زیر ساخت های عمرانی منطقه باشد.

برگزاری این نمایشگاه به عنوان یک رخداد منحصر به فرد در اقتصاد کشور برای سرمایه گذاری و توسعه فضای کسب و کار با توجه به ویژگی های خاص جغرافیایی و توسعه یافته بودن بازارهای مالی و پولی کیش و وجود مراکز دانشگاهی، مالی، مدیریتی ، اقتصادی و مهندسی در جزیره فرصتی است که تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش عمران و مسکن کشور می توانند از آن استفاده کنند.

نمایشگاه

۳۰ مهر لغایت ۳ آبان
نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش طی سال‌های اخیر امکان تبادل نظر، افزایش آگاهی و شناخت از فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بخش مالی و چگونگی تامین منابع مالی، شناسایی زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری را فراهم کرده و موجب ارتقای روش‌ها و فرآیندهای اجرایی، افزایش ارتباط و تعامل مخاطبان در جایگاه‌های مختلف بازارهای مالی شده است.
برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس با هدف بهره مندی از مزایای تجارت آزاد بین‌المللی، ورود و خروج بدون مانع سرمایه‌ها، انتقال آسان‌تر تکنولوژی و بالاخره ایجاد منفعت برای کشور میزبان شکل می گیرد.
اینگونه نمایشگاهها نه ‌تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورها بویژه در مناطق آزاد در اولین مرحله به مخاطبان وجود ساختاری پویا، منعطف، قوانین و مقرراتی سهل و کارآ را نشان می‌دهد.
جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد اقتصادی و برخوردار از مزیت‌های فراوان خدماتی و زیرساختی با جاذبه های بی بدیل گردشگری و اقامتی و موقعیت ممتاز جغرافیای در آبهای خلیج فارس می تواند به عنوان دروازه مبادلات تجاری، همکاری اقتصادی و تعاملات فرهنگی کشور در سطوح ملی ، منطقه ای و جهانی ایفای نقش کند.

نمایشگاه

۳۰ مهر لغایت ۳ آبان

رویداد KishINVEX 2018 با تمرکز بر محورها و موضوعاتی نظیر
• توانمند سازی شرکت های بخش خصوصی در مواجه با چالش های اقتصادی پیش رو
• گسترش تعاملات بین المللی بازار سرمایه
• تقویت حوزه دانش بنیان
• معرفی طرح ها و پروژه های قابل واگذاری دولتی به بخش خصوصی
• تشریح و ارائه مدل مشارکت عمومی – خصوصی در اجرای طرح های عمرانی
• مباحث مربوطه به ارزهای دیجیتال
• چگونگی و نحوه تراکنش های بین المللی در فضای جدید پیش رو
• تمرکز بر راهکارهای تامین مالی پروژه ها، افزایش تولید داخلی،توسعه کارآفرینی ورشد صادرات کشور از طریق مشارکت بازار سرمایه
• تبیین جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در توسعه تجارت و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی
• مدیریت فنی-حقوقی مراودات بین المللی در سایر محدودیت های تجاری
• بررسی روش های همکاری بنگاه های کوچک و متوسط ایرانی با شرکای اروپایی

نمایشگاه

۵ لغایت ۸ شهریور

اهداف نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش 97

- آشنایی با پتانسیل های کشور در حوزه های گردشگری، صنعت توریسم و هتلداری

- فراهم نمودن بسترهای لازم جهت ورود گردشگر به کشور و تقویت صنعت توریسم

- آشنایی با نوآوری ها و ظرفیت های موجود در عرصه بین الملل و رسیدن به استانداردهای جهانی

- معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در صنعت توریسم و هتلداری

- آشنایی با روش های نوین مدیریتی و بهسازی و استاندارد سازی هتل ها و مراکز اقامتی

موضوعات نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر کیش 97

- هتل ها و مراکز اقامتی، دهکده های توریستی، مراکز تفریحی، موزه ها و

- شرکت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در حوزه گردشگری

- تجهیزات و خدمات هتلداری

- بانک ها و بیمه ها

- سازمان ها، تشکل ها و مجامع

- بیمارستان ها و مراکز گردشگری سلامت

- صنایع دستی

- نرم افزار و IT

- مراکز آموزشی و پژوهشی

- کتب و نشریات

- گردشگری دریایی

- ایرلاین ها

- رزرواسیون آنلاین

- موسسات خدمات گردشگری و آژانس های هواپیمایی

- سایر صنایع و خدمات وابسته

نمایشگاه

(شهر هوشمند، اینترنت اشیاء وهنرهای رسانه ای) KITEX
۳ لغایت ۶ اردیبهشت
هدف از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کیتکس:
عرضه‌ی آخرین دست‌آوردهای حوزه‌ی آی‌تی با حضور شرکت های دانش بنیان فارس و دیگر نقاط کشور در کیش،برای اجرایی شدن هوشمندسازی و تبدیل کیش به شهر خلاق در حوزه‌ی مدیاآرت است.
محورهای نمایشگاه کیتکس - کیش شامل :
1- شهر هوشمند ؛
( دولت الکترونیک ، بانکداری الکترونیک ، سلامت الکترونیک ، گردشگری الکترونیک ، تجارت الکترونیک ، آموزش الکترونیک ، صنعت الکترونیک ، مدارس هوشمند ، مدیریت دانش )
2- هنرهای رسانه ای ( مدیا آرتس )؛
( رسانه دیجیتال ، بازی های رایانه ای و کنسول ها ، ساخت اپلیکیشن ، رباتیک ، ساخت انیمیشن ، پرینترهای سه بعدی )
3- اینترنت اشیا ؛
( سیستم های عامل ، هاست و دامین ، سیگنالینگ ، اپراتورها ، تجهیزات در بستر اینترنت و شبکه ، شرکت های ارائه دهنده ی خدمات اینترنت ، کلیه تجهیزات و اشیا قابل تشخیص در بستر شبکه ، اینترنت ، بی سیم ، شبکه WAN ،و RFID مثل مکان یابی ، آدرس دهی ، کنترل از راه دور ، وسایل الکترونیکی ، اتوماسیون های خانگی ، مدیریت انرژی ، حمل و نقل ، تلفن همراه هوشمند ، تلویزیون و ...)
4- فناوری مالی ، فین تک ؛
( اقتصاد دیجیتال ، خدمات مالی و ارزی در بستر شبکه و اینترنت )