نخستین رخداد منطقه ای تسهیل تجاری وکسب وکار الکترونیکی درکیش آغاز شد


نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی صبح روز دوشنبه اول خرداد با حضور ۲۱ کشور و سازمان بین المللی به میزبانی ایران در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی سازمان منطقه آزاد کیش، دراین رخداد پنج روزه ۱۰کشور عضو مرکز تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی منطقه آسیا و اقیانوسیه شامل ژاپن، کره جنوبی، کامبوج، ویتنام، هنگ کنگ، تایلند، سنگاپور، هند، تایوان و ایران به همراه سوئیس و همچنین نمایندگان شش کشور عضو اکو شامل ترکیه، پاکستان،قرقیزستان، افغانستان، آذربایجان و تاجیکستان حضوردارند.

همچنین در این رخداد منطقه ای نمایندگان سازمان حقوق تجارت و تجارت الکترونیکی سازمان ملل(UNCITRAL )، کمیسیون اقتصادی بخش اروپای سازمان ملل(UNCE )، سازمان جهانی گمرکات وابسته به سازمان تجارت جهانی (WTOROCB ) و کمیسیون توسعه اقتصادی-فرهنگی آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل (UNSCAP ) آخرین دستاوردهای موجود در زمینه های مختلف تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی را ارایه خواهند داد.

نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و سازمان منطقه آزاد كيش برگزار می شود.

یادآور می شود ايران امسال رياست دوره‌اي دبيرخانه دائمي شوراي آسيا و اقيانوسيه براي تسهيل تجاري و کسب و کار الکترونيکي (AFACT ) را عهده‌دار شده است.

فراهم سازي الزامات زيرساختي و سياستگذاري به منظور آغاز برنامه‌هاي استقرار تجارت بدون کاغذ و تسهيل تجارت بين کشورهاي عضو اکو، اثبات توانمندي و ظرفيت ملي در ارايه خدمات و استقرار زيرساختهاي تسهيل الکترونيکي تجارت خارجي نه تنها در سطح ملي بلکه در سطح اکو و ساير کشورهاي منطقه‌اي از جمله اهداف برگزاري اين رخداد منطقه‌اي عنوان شده است.

همچنین در حاشیه این رخداد منطقه ای نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران و طرح های برتر کسب و کار تجارت الکترونیکی و ... به نمایش گذاشته خواهد شد.

نخستين رخداد منطقه‌اي تسهيل تجارت و کسب و کار الکترونيکي به ميزباني ایران امروز صبح در مرکز همایش های بین المللی جزیره زیبای کیش آغاز شد و این رویداد تا روز پنجم خردادماه جاری ادامه دارد.

برای ارسال نظر میبایستی عضو سایت شوید، لطفا لاگین کنید و یا عضو شوید.
pardis ii H