ایران در زمینه تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی پیشتاز است

دبیر اجرایی نخستین رخداد منطقه ای تسهیل تجاری و کسب وکار الکترونیکی معتقد است که ایران در زمینه تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی پیشتاز کشورهای منطقه خاورمیانه است و در این راستا زیر ساخت های مناسبی را ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، "محمود زرگر" گفت: کمیته راهبری تسهیل تجاری وکسب وکارالکترونیکی آسیا واقیانوسیه آخرین دستاوردهای موجود در این عرصه در جهان را بررسی خواهدکرد.

به گفته وی ایران یکی از کشورهای پیشتاز در خاورمیانه و غرب آسیا در زمینه "تسهیل تجاری و کسب وکار الکترونیکی" است و زیر ساخت های مناسبی را در این خصوص ایجاد کرده است.

زرگر افزود: با اینکه مرکز تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی آسیا و اقیانوسیه حدود ۲۰ سال است که تشکیل شده اما ایران از ۱۲ سال پیش در آن عضویت داشته و دبیرخانه آن نیز از سه سال پیش درایران مستقر است.

دبیر اجرایی این رخداد منطقه ای تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن وتجارت برنامه های گسترده ای برای تسهیل تجاری از طریق توسعه تجارت الکترونیک دردست اجرا دارد که اکنون اولویت های آن تکمیل زیر ساخت های لازم برای تحقق این هدف است.

وی تاکید کرد: این رخداد در نخستین گام، کمیته راهبری و کمیته های کاری تخصصی زیر مجموعه آن شامل کمیته های آموزش و پشتیبانی، فن آوری ومتدولوژی، سفر و گردشگری و تبادل الکترونیکی اسناد تجاری بین کشوری را برگزار خواهد کرد.

زرگر در ادامه گفت: جزیره کیش با زیر ساخت های مناسبی که دارد هم می تواند میزبانی دبیرخانه مرکز تسهیل تجاری و کسب و کار الکترونیکی آسیا و اقیانوسیه را عهده دار شده و هم میزبان اجرای آزمایشی و پایلوت بسیاری از پروژه های گردشگری این مرکز باشد.

نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیکی به میزبانی ایران امروز صبح در مرکز همایش های بین المللی جزیره زیبای کیش آغاز شد و این رویداد تا روز پنجم خردادماه جاری ادامه دارد.

برای ارسال نظر میبایستی عضو سایت شوید، لطفا لاگین کنید و یا عضو شوید.
pardis ii H