درباره کیش جزیره کیش کیش

  درباره جزیره کیش

  طبیعت کیش

  تفریحات و دیدنی های کیش

  هتل های کیش
مراکز تجاری و  بازارهای کیش

  رستوران و کافی شاپ کیش

  تاکسی در کیش
  اجاره اتومبیل در کیش

  جشنواره های کیش

  کنسرت های کیش

  سفر زمینی به کیش

  قوانین گمرکی کیش

  ساعت کاری در کیش

  مراکز درمانی کیش

  بانک های کیش

  تلفن های ضروری کیش

دانشگاه های کیش
نقشه کیش
سفر با هواپیما

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

درختان
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی
 
آب و هوای کیش نیز مانند سایر نقاط جنوبی ایران گرم و مرطوب است. میانگین دمای سالانه جــزیره ۶/۲۶ درجـه سانتــی گـراد می باشــد. از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت ماه دمای هوا از اعتدال نسبی بسیار خوبی برخوردار است.
کیش یکی از سر سبزترین جزایر خلیج فارس می باشد و در دو دهه اخیر بسیاری از زمین های جزیره جنگل کاری شده است.
اولين مناظري كــه توجـه هر بـازديد كننده اي را به خود جلب مي كند فضاي سبز زيباي اين جزيره است. درختان نخل ، چمن و گل هاي بلوارها و حاشيه خيابان ها احساس مطبوعي را براي هر بيننده اي ايجاد مي كند.
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی
 
درختان لور، كهور، نخل، كنار، گز و كرت كه از درختان بومي اين منطقه هستند در كنار درختان چريش، درمان عقرب، ليموترش، نارگيل، سمر، اكاليپتوس، گل ابريشم و دهها نوع درخت ديگر و انواع گل هاي تزئيني، كيش را به يكي از سرسبزترين جزاير خليج فارس تبديل كرده اند. اين در حالي است كه درفصل پاييز و زمستان با آغاز بارندگي هاي فصلي انواع بوته هاي سبز و گل هاي وحشي بومي در سراسر جزيره و بخصوص در مناطق بكر مي رويند.
پوشش گیاهی جزیره شامل انواع درختان، بوته ها، گیاهان پوششی و انواع گل های فصلــی است. قسـمت هایــی از جـزیــره در سال های اخیر بطور مصنوعی جنگل کاری شده است.
درختان موجود در جزیره به دو گروه زیر تقسیم بندی می شوند:
 درختان بومی شامل: کهور ایرانی، کنار و نخل است. لیکن از سنوات گذشته و احتمالا از زمان حضور پرتغالی ها درخت لور ( اگرچه گونه ای مربوط به جنگل های مناطق حاره ای پر باران است) به جزیره وارد و توسط اهالی در سطح محدود تکثیر شده است و از آن به عنوان گونه ای بومی یاد می شود.
 درختان غیر بومی شامل: کهور پاکستانی (سمر)، اکالیپتوس،ابریشم و غیره است.
 
درخت نخل
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی-نخل
 
درخت خرما در نقاط گــرمسـیــری اهـمیـت اقتـصــادی دارد و در جزیــره کیــش از نظر شرایــط اقلــیمی توجـه خاصــی بـه کــشت آن مبذول می شود.
متــون تــاریخــی و سفرنامه های جهانگردی که قرن ها پیش از کیش به جا مانده است، حکایت از آن دارد که در گذشته، نخلستان های بزرگی در این جزیره وجود داشته است .
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی-نخل
 
در طول سال های اخیر، سازمان منطقه آزاد کیش، نخلستان های متعددی را در قسمت های مختلف جزیره بوجود آورده است.
 
درخت آکاسیا
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی-آکاسیا
 
گیاهان «شب خسب» از دیگر دیدنی های جـزیره کیـش هسـتند، آن هـا شـب ها برگ های خود را جمع می کنند و به عبارتی می خوابند یا می خسبند، به همین دلیل به آنها «شب خسب» می گویند.
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی-آکاسیا
 
گیاهان شب خسب، با آمدن روز و طلوع خورشید، برگ های خود را دوباره باز می کنند و به استقبال آفتاب می روند. این گیاهان که از خانواده آکاسیا هستند، میوه هایی شبیه به لوبیا دارند که مانند بند انگشت، کشیده و مسطح است و در هر بند آن دانه هایی وجود دارد. شاید کلمه آکاسیا از اقاقیا گرفته شده باشد.
 
درخت لور
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی-لور
 
یـکـی از زیبـاتـرین، کمیاب ترین و عجیب ترین درختان جهان و از خانواده انجیر است. برگ های بیضی شکل و درشت دارد. در تمـام شـاخه هـا و ریشه های این درخت، شیره ای سفید رنگ وجود دارد. پوست تنه این درخت صاف و خاکستری است و میوه های قرمز و نارنجی رنگی، به درشتی فندق دارد. از ویژگی های  جالب این درخت ریشه های هوایی آن است که مانند شاخه از تنه این درخت آویزان است.
 
جزیره-کیش-طبیعت-کیش-فضای-سبز-کیش-دیدنیهای-کیش-تور-کیش-جزیره-طلایی-لور
 
در آبادی باغو در غرب جزیره، درختان لور بسیار بزرگی وجود دارد که بسیار زیبا هستند. همچنیــن بزرگـترین درختان لـور را در کــنار زمین های تنیس می توانید ببینید.
pardis ii H